Switche Cisco

Amerykańska firma Cisco to jeden ze światowych liderów w sprzęcie sieciowym. Istniejąca od 1984 r., obecnie swoje siedziby ma w 75 krajach. Dodając do tego sieci partnerskie, switche Cisco możesz dostać bez trudu aż w 115 państwach na całym świecie. Switche Cisco to propozycje, które musisz znać, jeśli choć odrobinę chcesz znać się na sprzęcie dostępnym na rynku. Jakie produkty oferuje firma Cisco i do kogo są one skierowane?


Switche Cisco https://itencio.com/pl/rozwiazania-sieciowe/switche.html - rodzaje i możliwości

Podstawowym założeniem amerykańskiej firmy jest projekt, w którym switche Cisco na bieżąco dostosowują się do najnowszych technologii. Ich zadaniem byłoby zapewnienie ciągłej kontroli i ochrony w centrach danych, ale także sieciach szkieletowych i brzegach sieci. Dzięki temu, że switche Cisco dadzą sieci pełną intuicyjność, wejdzie ona w nową erę rozwiązań sieciowych.


Switche Cisco to m.in. przełączniki przemysłowe - Industrial Etheret Switches. To znane wszystkim wysoko wydajne przełączniki, które dedykowane są centrom: Nexus czy Catalyst. To także switche Cisco Small Bussiness - przeznaczone dla małych i średnich firm. W swojej ofercie firma ma również switche Cisco Catalyst - tzn. dla warstwy dystrybucyjnej oraz warstwy dostępowej.


Switche Cisco Industrial Erhernet mają ustalone parametry, dzięki którym są gotowe do montażu w szafie. Cechują się przede wszystkim łatwością użytkowania oraz tym, na co przede wszystkim stawia firma Cisco - innowacyjnością swoich funkcji i zwiększonym bezpieczeństwem. Ich konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona, by były odporne na wszystkie wstrząsy oraz inne wibracje czy przepięcia.


Tymczasem kompaktowe switchce Cisco Nexus umożliwiają zbudowanie sieci najnowszej generacji - zawierają w sobie kompletny zestaw funkcji sieciowych centrów danych. Mimo niewielkich rozmiarów, zapewniają bardzo wysoką wydajność, a także agregację i gęstość dla rdzenia. Mogą one obsługiwać większość narzędzi open-source. Zatem dzięki nim można znacząco poszerzyć gotowe oprogramowanie.


Równie kompaktowe Cisco Catalyst są nadzwyczajnie bezpieczne. Ich zaletami jest również pełna elastyczność i niezwykła łatwość instalacji (która jest cechą charakteryzującą wszystkie switche Cisco). To właśnie one dają możliwość uruchomienia sieci LAN w wersji z uproszczonym system obsługi. Switche Cisco nie mają wentylatora, zatem dodatkową ich zaletą jest cichość działania. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na ich montaż także w niewielkich biurach - warto podkreślić, że switche Cisco mogą być montowane w bardzo różnych i nietypowych miejscach na ścianach czy pod biurkiem. Warto to podkreślać, gdyż w ten sposób można również oszczędzić na okablowaniu.


Switche Cisco Small Business są dedykowane niewielkim firmom. Dzięki nim możesz zwiększyć efektywność i wydajność - dostarczają bowiem najnowocześniejsze technologie i szereg potrzebnych funkcji. Warto wiedzieć, że switche Cisco dla małych firm nie wymagają skomplikowanych konfiguracji i są bardzo proste w użytkowaniu. Właściwie natychmiast po wyjęciu z opakowania i włączeniu są gotowe do działania. Dzięki temu obniżają również koszty pomocy technicznej i obsługi.